Z okazji Dnia Poezji Niemieckiej przy Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego „Usłysz słowo” klasa I D pod opieką Pani Urszuli Tyborskiej uczestniczyła 12 grudnia 2013 roku w I Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Bibliotece Niemieckiej w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica. Impreza rozpoczęła się wykładem w języku niemieckim pt. „Poezja na dziś – trendy w liryce niemieckojęzycznej’’. Następnie został otwarty I Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół średnich i studentów „Usłysz słowo”, w którym wzięło udział sześć uczennic klasy I D. Finalistkami zostały Kamila Rękiewicz i Joanna Winnicka, które wykonały wiersze „Hab die Angst vor dem Ende” oraz „Du kannst gewinnen” Hansa Kruppy. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem i książką w języku niemieckim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Karolina Długosz 1d
