14 marca w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie odbył się regionalny etap konkursu Jugend Debattiert. Uczestniczyli w nim uczniowie 4 szkół ze Szczecina i Koszalina. Wylosowany temat brzmiał: „Soll an allen Schulen in Polen ein Veggy-Tag eingeführt werden?“ (Czy powinno się wprowadzić dzień wegetariański we wszystkich szkołach w Polsce?). W debacie udział wzięło 8 uczniów, naszą szkolę reprezentowały Nadia Skibińska i Marta Nakonieczna z klasy 3D. Nasze uczennice okazały się najlepsze i obie zakwalifikowały się do następnej rundy konkursu, która odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie. Wsparcia udzielili im uczniowie 1D i 2D, który uczestniczyli w szkolnym etapie konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zuzanna i Natalia, klasa 2D
