IX Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych Miasta Szczecina

wtorek, 28 lutego 2012 10:00 Krystyna Stępień
Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

IX Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych Miasta Szczecina

[ szczegóły ]

Organizator:

IX Liceum Ogólnokształcące

im. Bohaterów Monte Cassino

70-517 Szczecin

Pl. Mariacki 1

tel/fax (0-91) 4336760

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

IX Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Monte Cassino

w Szczecinie zaprasza uczniów klas gimnazjalnych Miasta Szczecina do wzięcia udziału    w IX Konkursie Języka Niemieckiego.

 

Termin:

Część pisemna –6.03.2012 – godz.13.00

Część ustna – 13.03. 2012 – godz.13.00

 

I.Założenia organizacyjne

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie gimnazjów miasta Szczecina uczący się języka niemieckiego, tak w szkole, jak i poza nią.

 

II.Cele konkursu

i słuchanego, mówienie i pisanie.

 

III.Organizacja konkursu

Konkurs jest dwuetapowy:

Etap I ma formę pisemną i składa się z 2 części sprawdzających podstawowe sprawności językowe:

1.Czytanie, słownictwo – 30 minut

2.Struktury gramatyczne - 30 minut

 

 

Do części ustnej kwalifikują się uczestnicy konkursu, którzy w części pisemnej uzyskają minimum 51%liczby punktów możliwych do uzyskania.

 

Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu będzie wywieszona

8.03.2012 o godz.14.00

w budynku IX LO (na parterze) i zamieszczona na stronie internetowej szkoły:

www.lo9.szczecin.pl

Etap II ma formę ustną .

W tej części uczestnik konkursu wypowiada się na określony temat.

Wyniki po części ustnej będą ogłoszone w tym samym dniu.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma zaświadczenie o udziale w konkursie.

 

 

Laureaci konkursu będą mieli możliwość kontynuowania nauki w klasie dwujęzycznej

z językiem niemieckim jako drugim językiem nauczania w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie (pod warunkiem, że są uczniami klasy trzeciej gimnazjum i z egzaminów gimnazjalnych uzyskali, z każdej części minimum 50% punktów możliwych do uzyskania).

Przewiduje się również inne nagrody.

 

Zgłoszenia należy przesłać do  5 marca 2012według wzoru na adres organizatora(faxem,listownie lub pocztą elektroniczną).

 

Liczba zgłoszonych uczestników z jednej szkoły – max. 5

Przewodnicząca Szkolnej Komisji Konkursowej

Krystyna Stępień

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2012 16:11