Obrady młodzieżowego parlamentu polsko - niemieckiego

czwartek, 12 grudnia 2013 13:42 Urszula Tyborska
Drukuj
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

W dniach 07.11.2013 (środa) przedstawiciele klasy 1 D pod opieką pani Urszuli Tyborskiej brali udział w obradach młodzieżowego parlamentu polsko – niemieckiego, które odbyły się w Gdańsku pod patronatem klubu Rotary. W czasie pięciu dni, podczas których uczniowie poznawali miasto, gdzie narodziła się Solidarność. Uczestniczyli również w spotkaniach ze sławnymi osobami, które przyczyniły się do obalenia komunizmu np. z panią profesor dr Joanną Muszkowską-Penson, która była lekarzem Lecha Wałęsy oraz pisarzem Pawłem Huelle. Najważniejszym punktem całego wydarzenia były obrady parlamentu młodzieżowego. Odbyły się one na Dworze Artusa przy starym mieście, gdzie młodzież polska, niemiecka oraz ,gościnnie, francuska debatowała o planach na kolejne lata.
Było to bardzo interesujące wydarzenie, nie tylko ze względu na możliwość wzięcia udziału w obradach, ale również ze względu na możliwość poznania wielu młodych ludzi z  trzech krajów oraz zawarcia z nimi długotrwałych przyjaźni.

Poprawiony: piątek, 27 grudnia 2013 10:23