Nasza absolwentka Agnieszka Skrzypulec mistrzynią Europy

wtorek, 05 kwietnia 2016 11:12 ZSO Nr 6 w Szczecinie
Drukuj
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Nasza absolwentka Mistrzynią Europy!

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) wygrała żeglarski Puchar Europy! Puchar Księżniczki Zofii na Majorce odbywał się w dniach 30 III – 4 IV 2016 roku.  Razem z załogantką Irminą Mrózek-Gliszczyńską (Chojnice) startowała w klasie olimpijskiej 470, w której reprezentowała także nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

W 47. edycji prestiżowego Pucharu Księżniczki Zofii wystartowało łącznie 777 załóg z 67 krajów.

Jesteśmy dumni z Agnieszki, absolwentki naszej szkoły (2005 – 2008), klasy informatyczno – matematycznej. W sierpniu 2016 r. wystąpi jako reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Trzymamy kciuki!

 

Maciej P. Wasielewski

 

Na zdjęciu od lewej Agnieszka Skrzypulec, Księżna Zofia, Irmina Mrózek-Gliszczyńska

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 13:41