Projekt Polskie „Displaced Persons” w Lubece

piątek, 28 października 2011 08:39 Kamila Drzewieniecka
Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W dniach 7. 10 – 10. 10. 2011 roku pięcioro uczniów z klasy 2D pod opieką Pana Martina Hanfa wzięło udział w pierwszej części projektu „Polnische „Displaced Persons” In Lubeck”, który odbył się w Lubece.

 

 

Celem projektu jest zapoznanie się z historią osób wysiedlonych, poznanie ich zwyczajów i tego jak żyli. Podczas pierwszej części projektu braliśmy udział w wykładach, pracowaliśmy w grupach opracowując różne problemy oraz mieliśmy możliwość pracy nad dokumentami w archiwum miasta. W czasie tych czterech dni zwiedziliśmy również Lubeckę oraz obóz koncentracyjny Neuengamme znajdujący się pod Hamburgiem, przez którego piekło przeszło około 17 tysięcy Polaków.

W projekt wliczone są jeszcze trzy spotkania. Najbliższe odbędzie się w styczniu również w Lubece. Owocem wnikliwych badań będzie wystawa efektów pracy uczniów polskich i niemieckich, którą można będzie zobaczyć w szczecińskim [ …] oraz w Lubece.

 

Uczestnicy projektu pod opieką Pana Martina Hanfa

1.Kamila Drzewieniecka

2. Zuzanna Falkowska

3. Wojciech Fryczkowski

4.  Mateusz Michniewicz

5. Albert Pietrukowski

 

Kamila Drzewieniecka

Poprawiony: środa, 23 listopada 2011 11:02