Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Budynek szkoły
IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
nosi imię Bohaterów Monte Cassino, które nadano jej w 1984 roku.
Liceum istnieje od 1972 roku.

Od 1 września 2000 roku w szkole rozpoczęło działalność
Gimnazjum Nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie.

W naszym gimnazjum i liceum zdobędziesz niezbędne w dzisiejszych czasach gruntowne wykształcenie,
zdasz egzaminy zewnętrzne i bez problemów dostaniesz się na wymarzone studia.Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 

Konkurs na kartkę świąteczną w języku obcym został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli mnóstwo pracy i zaangażowania oraz niebywałego talentu w wykonanie prac. Spośród ponad 50 kartek wyłoniono 3 prace zwycięskie oraz wyróżniono 15 osób. Zwycięzcom i osobom wyróżnionym wręczono słodkie nagrody. Wystawa prac znajduje się na parterze budynku szkoły!

Już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji konkursu!

Merry Christmas!             Frohe Weihnachten!             Joyeux Noël!

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2016 14:29
 

Szkoła przygotowana do świąt!

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 36
SłabyŚwietny 

Już od początku grudnia nasza szkoła wygląda odświętnie. Dekoracje zdobiące korytarze szkolne na każdym piętrze budynku szkoły zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów klas gimnazjalnych . Przy wejściu  wita przybyłych ogromna choinka ubrana w kolory zimy i przypominająca wszystkim o „białych świętach”. Naprawdę czuć już atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia!

Poniżej relacja z dekorowania szkoły:

https://www.youtube.com/embed/ddGzH2oYNNM

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 09:26
 

Konkurs „Patron naszej szkoły” 2016/2017

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 

Jak co roku, do udziału w konkursie zapraszam wszystkich uczniów szkoły. Zgodnie z tradycją, jest on obowiązkowy dla klas liceum i gimnazjum (każda powinna mieć w nim swoją reprezentację) – z wyjątkiem klas maturalnych.
W tym roku szkolnym konkurs ma charakter czytelniczo-literacki, a jego przedmiotem jest szeroko pojęta tematyka Monte Cassino: okoliczności bitwy, jej przebieg, udział Polaków, w tym sylwetki najwybitniejszych dowódców, następstwa batalii, proces formowania się oddziałów polskich, los żołnierzy 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa, badania naukowe poświęcone tematowi, literatura beletrystyczna, publicystyczna i naukowa inspirowana problematyką Monte Cassino.


Zadanie konkursowe - do wyboru:
1. napisanie niewielkiej sztuki, opowiadania, wiersza lub innego utworu literackiego inspirowanego historią bitwy o Monte Cassino,
2. napisanie artykułu, felietonu, reportażu, eseju bądź innego utworu publicystycznego traktującego o tematyce Monte Cassino.
Prace mogą mieć charakter indywidualny albo grupowy (2-3 osób). Po zapoznaniu się z wybranymi tekstami proponowanymi w bibliografii należy wybrać formę wypowiedzi i samodzielnie zredagować temat pracy, zgodnie z własnymi preferencjami i inwencją.

Teksty należy złożyć w bibliotece szkolnej albo przesłać w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Termin składania prac: 24 IV 2017r.

Bibliografia w linku

Harmonogram konkursu:
• Otwarcie: X 2016r.
• Zajęcia poświęcone Patronowi Szkoły, problematyce Monte Cassino przeprowadzone na lekcjach historii i godzinach wychowawczych: X-XI 2016r.
• Prace nad tekstami: X 2016r. – IV 2017r.
• Składanie prac konkursowych: do 24 IV 2017r.
• Finał – weryfikacja i ocena tekstów: 25-29 IV 2017r.
• Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w trakcie uroczystości Święta Szkoły: V 2017r.

Organizator konkursu: Romuald Kuźmitowicz

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 12:11
 

Podstawy programowania okienkowego w środowisku Visual Studio 2013

Email Drukuj

W dniu 19 października 2016 r. nasi uczniowie
wezmą udział w
BEZPŁATNYCH WYKŁADACH W RAMACH CODE WEEK NASK
NAUKA PROGRAMOWANIA U NAJLEPSZYCH SPECJALISTÓW.

Wykład odbędzie się online.

Temat wykładu

„Podstawy programowania okienkowego w środowisku Visual Studio 2013”

Pierwsze próbne połączenie audio-wideo w dni 18 października 2016 r.
zakończyło się powodzeniem.

Małgorzata Kiełbasa

 

"Wymienialnia książek" - w ZSO nr 6 w Szczecinie

Email Drukuj

Na  czwartek, 27 X 2016r., (godz. 11.00-14.00) w ZSO nr 6 w Szczecinie planujemy  4. edycję ”Wymienialni książek” - akcji bookcrossingowej, która odbędzie się w szkolnej czytelni i w holu na parterze. Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, nauczycieli, a także sympatyków szkoły i wszystkich – młodzież oraz dorosłych – którzy zechcą wziąć w niej udział. Wydawnictwa przeznaczone na bookcrossing: książki, audobooki, e-booki, płyty DVD, CD, CD-ROM itp. prosimy przynosić do czytelni i biblioteki w dniach 11-25 X.

Bogumiła Czarnecka-Mrozik, Romuald Kuźmitowicz

 

Trzymamy kciuki za Alicję

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 

Od dziś musimy trzymać kciuki za absolwentkę naszego liceum, Alicję Jasinę  i jej film "Once Upon a Line". Właśnie okazało się, że film Alicji jest wśród 10 międzynarodowych produkcji, które znalazły się na tzw.  skróconej liście  pretendentów do amerykańskiego Oscara w kategorii „krótki film animowany”. To pierwszy całkowicie autorski projekt młodej reżyserki, ale już zdobył rozgłos na świecie. W sierpniu tego roku otrzymał tzw. Studenckiego Oscara, czyli złoty medal Studenckiej Nagrody Akademii Filmowej dla animacji, która powstała na amerykańskiej uczelni.

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 10:38 Więcej…
 

41. Festiwal Filmowy w Gdyni

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 35
SłabyŚwietny 

Kilka tygodni temu zakończył się 41. Festiwal Filmowy w Gdyni, podczas którego dzieła oceniało Jury Młodych, w którym znalazł się uczeń naszego gimnazjum - Cezary Orłowski. Młodzi jurorzy przyznali nagrodę dla najlepszego filmu spośród 16 obrazów Konkursu Głównego, pt. “Królewicz Olch”. Udział w festiwalu w roli jurora wywalczyli autorską wideorecenzją zgłoszoną na konkurs „Skrytykuj!”. Czarek “w swoim wideoeseju daje popis wnikliwej analizy trudnego i subtelnego filmu Johna Patricka Shanley’a pt. „Wątpliwość””. (Recenzja do zobaczenia tutaj).

“Na Festiwalu niezależnie od tego czy jesteś znany czy nie, czy jesteś doktorem czy uczniem każdy posługuje się tym samym językiem, językiem filmu i to jest wspaniałe. Oglądając film, staram się wejść do przedstawionego świata, przeżyć go i po seansie przypominam sobie jakie emocje we mnie wywołał, dlatego przed seansem i w jego trakcie nie zastanawiam się nad tematem, którego dotyka” - mówił Czarek w wywiadzie dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Wioleta Morszczyn-Snop

Poprawiony: piątek, 21 października 2016 08:09
 

PROGRAM STYPENDIALNY FLEX w USA

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 

Zapraszamy uczniów klas 3 gimnazjum i klas 1 liceum do udziału w programie FLEX, dzięki któremu można  otrzymać stypendium na 10 miesięczny pobyt w USA.  Zgłoszenia przyjmowane są do 18 października.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu.

W ubiegłorocznej edycji programu stypendialnego uczeń naszej szkoły- Jakub Musiatowicz został finalistą i obecnie przebywa  w USA i uczy się  w Joshua High School w Teksasie. Trudny proces rekrutacyjny zakończył się dla tego ucznia pomyślnie dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego i ciekawym pomysłom na przyszłość zawodową.  Flex Program jest całkowicie  finansowany przez Departament Stanu USA.

Warto marzyć i te marzenia realizować!

Jakub na plakacie reklamowym Flex Poland. Tu możecie przeczytać parę słów o Jego doświadczeniach z programem.

 

Wioleta Morszczyn-Snop

Poprawiony: wtorek, 11 października 2016 12:30
 

Wyniki konkursu czytelniczego

Email Drukuj

Wyniki konkursu na najciekawszą recenzję wakacyjnej lektury:

I miejsce: Iga Małachowska z kl. 1ga

II miejsce: Maksymilian Maron z kl. 2ga

III miejsce: Oliwia Kuczyńska z kl. 3gb


Gratulujemy!

Zwycięzcy otrzymują nagrody książkowe.

Romuald Kuźmitowicz, Bogumiła Czarnecka-Mrozik

Poprawiony: czwartek, 06 października 2016 12:40
 


Strona 1 z 4