Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Trzymamy kciuki za Alicję

Trzymamy kciuki za Alicję

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 

Od dziś musimy trzymać kciuki za absolwentkę naszego liceum, Alicję Jasinę  i jej film "Once Upon a Line". Właśnie okazało się, że film Alicji jest wśród 10 międzynarodowych produkcji, które znalazły się na tzw.  skróconej liście  pretendentów do amerykańskiego Oscara w kategorii „krótki film animowany”. To pierwszy całkowicie autorski projekt młodej reżyserki, ale już zdobył rozgłos na świecie. W sierpniu tego roku otrzymał tzw. Studenckiego Oscara, czyli złoty medal Studenckiej Nagrody Akademii Filmowej dla animacji, która powstała na amerykańskiej uczelni.

Alicja Jasina, absolwentka IX LO, studiowała na Kingston University w Londynie na wydziale animacji, gdzie ukończyła  licencjat. Jej praca licencjacka "The Light Bulb" została doceniona w konkursie Royal Television Society Award. Po skończeniu studiów w Wielkiej Brytanii Alicja wyjechała do USA. Tam rozpoczęła studia na University of Southern California (USC). Dziś mieszka w Los Angeles.

Będziemy kibicować naszej absolwentce w drodze do Oscara 2017!

za: mojemiasto.pl

 

"Once Upon a Line" na kanale Alicji na Vimeo - https://vimeo.com/189188279

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 10:38  


nasze_projekty.jpg