Dnia 17 października 2013 IX LO i klasę 3D odwiedziła francuska grupa uczniów ze szkoły Lycee du Bois d’amar w północnej Francji. Klasa Terminal S.ES.L jest klasą o podobnym profilu jak klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim jako drugim językiem nauczania w naszej szkole. Francuzi mają 10 godzin niemieckojęzycznych przedmiotów tygodniowo. Mają także możliwość zdawania niemieckiej matury uznawanej w Niemczech.
Po przywitaniu gości polscy uczniowie rozpoczęli swoje prezentacje na temat Polski i Szczecina. Następnie pokazaliśmy przyjezdnym naszą szkołę i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Po powrocie do sali uczniowie zostali oficjalnie powitani przez panią dyrektor, a także przez reprezentantów klasy dwujęzycznej z językiem francuskim jako drugim językiem nauczania. Nastąpiła zamiana ról i nadszedł czas na prezentacje gości na temat Francji i regionu, w który zamieszkują. Po zakończonych projektach zjedliśmy wspólnie Pizzę. Nasze spotkanie zakończyliśmy dyskusjami w małych, mieszanych, polsko-francuskich grupach.
Marta Nakonieczna 3d
Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Krystynę Stępień













