Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Absolwentka z Oskarem

Absolwentka z Oskarem

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 

Alicja Jasina, która jest absolwentką naszej szkoły, wywalczyła swoją krótkometrażową animacją pt. "Once Upon a Line" Studenckiego Oscara - 2016 Student Academy Award. Alicja jest tegoroczną absolwentką USC School of Cinematic Arts w Los Angeles i dzięki temu była nominowana w jednej kategorii z innymi absolwentami amerykańskich uczelni.

"Once Upon a Line" jest jej autorskim projektem. To ona odpowiadała za scenariusz, reżyserię i stronę artystyczną tego filmu. Użyczyła również głosu jednej z występujących w animacji postaci. Inspiracją dla tego filmu były prace amerykańskiego ilustratora, Saula Steinberga, który zawsze starał się przekazać złożone idee w bardzo prosty sposób. Film Alicji traktuje o człowieku, który prowadzi monotonne życie do momentu zakochania. Jego świat staje na głowie za sprawą rudowłosej kobiety. Następnie jesteśmy świadkami trudów związku, walki o kontrolę, o swoją własną tożsamość i wreszcie radzenie sobie ze stratą i depresją.

Student Academy Award została powołana do życia w 1972 roku. Co roku Akademia przyznaje nagrody w 4 kategoriach: film animowany, film dokumentalny, film fabularny i alternatywny. W konkursie startują studenci szkół filmowych USA, a także tych zagranicznych. W tym roku do studenckiego Oscara zgłoszono rekordową liczbę 1749 filmów.

Prace Alicji można oglądać na jej kanale na Vimeo.

Poprawiony: piątek, 21 października 2016 21:17  


nasze_projekty.jpg