Dnia 29.09.2014 r. grupa 8 uczniów z klas 1.BD oraz 2.D wyjechała do Krzyżowej w celu wzięcia udziału w wymianie polsko-niemieckiej z uczniami z Hamburga oraz Greifswaldu. Przez 7 dni odbywały się tam różnego rodzaju warsztaty i wykłady , dotyczące głównie tematu drugiej wojny światowej , w szczególności na terenie Polski, działalności stowarzyszeń konspiracyjnych Solidarności, Kreisauer Kreis, Polskiego Państwa Podziemnego, akcji Pomarańczowej Alternatywy i zmian, jakie zaszły na przestrzeni lat w zachowaniu, a także w myśleniu, zarówno społeczeństwa polskiego, jak i niemieckiego. Poruszane tam były kwestie problemów, jakie powstały w okresie drugiej wojny światowej, a pozostają aktualne do dziś. Elementem programu było także zwiedzanie miejsc związanych z tematyką warsztatów, m. in. we Wrocławiu oraz Jeleniej Górze. Wraz z niemieckimi rówieśnikami uczniowie naszej szkoły mieli okazję zgłębić szczególnie trudne tematy, dotyczące historii naszych krajów, przy okazji wycieczek i zajęć integrujących , które zaowocowały zawarciem wielu nowych międzynarodowych znajomości oraz przyjaźni.
Karolina Kopka 2D













