Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Szczecinie

IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie oraz Gimnazjum nr 42 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Aktualności Konkurs „Patron naszej szkoły” 2016/2017

Konkurs „Patron naszej szkoły” 2016/2017

Email Drukuj
Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 

Jak co roku, do udziału w konkursie zapraszam wszystkich uczniów szkoły. Zgodnie z tradycją, jest on obowiązkowy dla klas liceum i gimnazjum (każda powinna mieć w nim swoją reprezentację) – z wyjątkiem klas maturalnych.
W tym roku szkolnym konkurs ma charakter czytelniczo-literacki, a jego przedmiotem jest szeroko pojęta tematyka Monte Cassino: okoliczności bitwy, jej przebieg, udział Polaków, w tym sylwetki najwybitniejszych dowódców, następstwa batalii, proces formowania się oddziałów polskich, los żołnierzy 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Andersa, badania naukowe poświęcone tematowi, literatura beletrystyczna, publicystyczna i naukowa inspirowana problematyką Monte Cassino.


Zadanie konkursowe - do wyboru:
1. napisanie niewielkiej sztuki, opowiadania, wiersza lub innego utworu literackiego inspirowanego historią bitwy o Monte Cassino,
2. napisanie artykułu, felietonu, reportażu, eseju bądź innego utworu publicystycznego traktującego o tematyce Monte Cassino.
Prace mogą mieć charakter indywidualny albo grupowy (2-3 osób). Po zapoznaniu się z wybranymi tekstami proponowanymi w bibliografii należy wybrać formę wypowiedzi i samodzielnie zredagować temat pracy, zgodnie z własnymi preferencjami i inwencją.

Teksty należy złożyć w bibliotece szkolnej albo przesłać w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Termin składania prac: 24 IV 2017r.

Bibliografia w linku

Harmonogram konkursu:
• Otwarcie: X 2016r.
• Zajęcia poświęcone Patronowi Szkoły, problematyce Monte Cassino przeprowadzone na lekcjach historii i godzinach wychowawczych: X-XI 2016r.
• Prace nad tekstami: X 2016r. – IV 2017r.
• Składanie prac konkursowych: do 24 IV 2017r.
• Finał – weryfikacja i ocena tekstów: 25-29 IV 2017r.
• Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w trakcie uroczystości Święta Szkoły: V 2017r.

Organizator konkursu: Romuald Kuźmitowicz

Poprawiony: wtorek, 25 października 2016 12:11  


nasze_projekty.jpg